| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

Novinky a zajímavosti z každodenního života.
  (?)
 Názory 110 z 139151  [Dalších 139141 >>]
kdoto 78719
20.9.2019 17:35:17
Pole upřímně já jsem se dlouho psychologům a psychiatrům bránila,pak jsem do toho šla s tím, že to synovi pomůže a jsem jen zklamaná,čekala jsem od toho že mi poradí co a jak máme dělat dál,co třeba děláme špatně,budou víc pracovat se synem,nějaké terapie,nácviky atd. a ne že to bude probíhat stylem -řeknu co je nového,doktorka se zeptá syna co on na to,on se k tomu stejně moc nevyjádří,protože pro něj už je to starý problém,ne zrovna aktuální,řekne mu jen že by se tak neměl chovat (to mu doma říkáme taky) a to je vše.Jako ona je příjemná a fajn,ale nic se nemění tím že tam jezdíme,pravda i tím že odmítám léky,jenže i ona sama řekla že to bez nich zvládá,ale kdyby jsme chtěli tak nám je napíše.Jenže tady v kraji už žádný psychiatr do péče nebere,můžu být ráda že nás vzala aspoň tato doktorka.No a psycholožka udělala testy co požadovala psychiatrička,pak jsme měli ještě 3 návštěvy kdy mluvila se mnou a pak se synem -s každým samostatně,a pak nám taky řekla že je zbytečné aby jsme za ní jezdili,když jsme začali chodit za terapeutkou do instituce co je tady u nás a je to něco podobného jako středisko výchovné péče,takže tam už nejezdíme.Nejvíc mi dává ale ta péče tady,protože to opravdu je snaha něco pomoci vyřešit,jen bohužel jsou ty návštěvy s velkými odstupy,protože toho mají hodně
Ráchel, 3 děti 76748
20.9.2019 16:44:11
Pole, naprosto souhlasím.
Pole levandulové 23006
20.9.2019 15:39:28
kdoto, tak to, co píšeš, je fakt na změnu lékařů. Je nesmysl muset bojovat i s těmi, kteří vám mají pomoci. Syn bral dlouhé roky EyeQ, nejí cukr, hodně sportuje, řekla bych, že částečný vliv to má, ale že by to dělalo zázraky, to ne. U něj tedy z projevů převládá impulzivita, pracujeme s tím, s většími či menšími úspěchy, dle období. Co se papírů pro školu týká, docela dlouho nebylo nunté to nějak extrémně řešit, jen jsme předložili doporučení z PPP a víc nebylo potřeba.
Až na druhém stupni dostal nějaký konkrétní Plán podpory výuky a když pak změnil školu, tak má téměř ideální podmínky. Je u něj vidět, že mu svědčí menší třídní kolektiv, do páté třídy jich bylo ve třídě 17, to bylo fajn, pak je spojili a rázem jich bylo 33 a to byl celkem problém. Do osmičky jsme ho dali do klasické vesnické malotřídky, kde jsou ve ročníku tři a celý druhý stupeň čítá 12 žáků, což je velký rozdíl, přesto to vnitřní napětí stouplo a Ritalin má, prakticky hlavně proto, že se chce dobře začlenit, nechce vyčnívat /jak jich je málo, je na něj víc vidět/.
Co mi u něj udivuje, že je schopný dělat tři věci najednou, do toho jen tak mimochodem poslouchat výklad a na závěr přesně zopakovat, co kdo říkal /a za týden či měsíc to stále vědět/. To je jeho nesporná výhoda, která mu pomáhá, takže u něj není problém s učením,ale spíš s tím, že při učení ruší okolí. Je hodně ukecaný /sledovat s ním doma film, je zážitek, v kině se ovládne, ale stojí ho to nemalé úsilí/, ale díky výřečnosti zas ledasco vyřídí, když jsou někde se školou a ostatní se stydí, vyšlou spolužáci jeho a on jim všechno zjistí a zařídí, nebojí se vystupovat na veřejnosti, prostě všechno má své plusy i mínusy. Každopádně se s ním nenudíme.
kdoto 78719
20.9.2019 13:42:31
Pole levandulové ono je docela škoda že ten systém moc nefunguje,protože rodiče tápou a lékaři taky.Jsem i ve skupině kde je více matek s dětmi co mají ADHD a čtu vzájemné zkušenosti a musím říct že mě hodně překvapilo jak to kde funguje-někde diagnózy rozdává dokonce PPP i bez lékařů.Zábavné i když ale v podstatě smutné je číst jak lékaři dávají diagnózy -někteří mají ADHD různého stupně ,někdo to nazve ADHD,někdo jen porucha pozornosti s hyperaktivitou,my taky máme ADHD s přechodem do hyperkinetické poruchy ,poprvé jsme měli jen terénní porucha pozornosti a aktivity což pro PPP nebylo ADHD,ale že je to něco jiného.

Jinak já taky viděla že syn je jiný,už od porodnice se choval jinak,jenže ve školce tvrdili že je jen živější a jiný,ale ADHD to není,první dva roky ve škole jsme fungovali i bez papírů,protože učitelka jeho jinakost zvládala skvěle a nepotřeboval k tomu žádný papír od doktorů nebo PPP,až když jsme věděli že už je mít nebude začali jsme řešit dál.Pak už tedy i s papíry nastaly jen problémy. K lékům my dáváme jen doplňky stravy a to stav zlešilo,když uvidím že už je to málo a stav je špatný tak léky zkusím,ale dokud funguje bez nich nechci je dávat,protože syn často vedlejší účinky u léků mívá a ne vždy ty typické-např. Dithiaden se často dává na zklidnění,on po něm je naopak divoký, u Spiropentu byl taky jak nadopovaný hopsinkovou šťávou.Mě ale příjde že doktorka se je nám snaží nutit,a protože je odmítám tak u nás už zvažuje že nás vyřadí z péče,že je zbytečné chodit k psychiatrovi když léky nechceme-příjde mi to hrozné
Pole levandulové 23006
20.9.2019 13:18:10
Ano, Ráchel, mezi ADHD lidmi je větší riziko různých závislostí. Ve snaze se dobrat nějakého uvolnění a klidu, často sahají po alkoholu, jídle, lécích. Proto mi přijde obzvlášť něvhodné tuto diagnózu podceňovat a bagatelizovat /stačí nahlédnout do diskuze pod prakticky jakýkoli článek od ADHD a nejpozději třetí příspěvek bude na téma "já bych je hnal, za nás to nebylo a stačil řemen.../. Musí být dost šílené vědět, že se necítím dobře a když okolí požádám o pomoc, dostane se mi jen řečí o tom, že jsem rozmazlený, a to co cítím, není pravda a podobné perly. Naštěstí naše děti jsou dost otevřené a o svých pocitech s námi mluví ochotně, tak snad to zvládnou i v dospělosti. Taky mají ve svém blízkém okolí živý příklad toho, jak to může dopadnout, když ani rodiče nemají kapacitu se dítěti s ADHD důsledně věnovat a to si pak poradí, jak může /v tomto konkrétním případě drogy, alekohol, přestože jinak je to velmi milý kluk/.
Pole levandulové 23006
20.9.2019 12:52:04
kdoto, uznávám, že cesty k diagnóze mohou být různé. Moje výhoda je ta, že se ve zdravotnictví celkem orientuji, takže se, většinou na vyšetření čehokoli dokážu dostat ve chvíli, kdy to potřebuji, a proto když jsem pojala podezření, že syn není se svou přemírou energie až tak typický chlapeček, začala jsem pátrat už ve školce a celý ten kolotoč rozjela dřív, u dcery posléze taktéž. Za nás musím říct, že nám léky nikdo přehnaně necpal, jen okrajově doporučil jako možnost ke zvážení, ale došlo na ně opravdu až v těch 13,5 letech, kdy si myslím, že zaúřadovala puberta a v kombinaci s ADHD se jeho koncentrace stala neudržitelnou pro něj samotného, takže vlastně ten impulz pro medikaci dal on sám. Náš dorostový psychiatr ho vyšetřoval dost dlouho, než mu léky napsal, rozhodně to nebylo tak, že by nám dal krabičku mezi dveřmi. Syn má skvělou školu i učitele, kteří dobře spolupracují, prostředí pro výuku má takřka ideální, přesto to v danou chvíli nešlo a lék mu znatelně pomohl, za což jsem ráda. A taky jsem ráda, že si ho opravdu dávkuje jen v době potřeby, nebere ho jako nutnou berličku pro denní fungování, na kroužky a doma je bez něj a zvládá to on i my. Má hodně pohybu, to mu taky pomáhá a ve škole to taky dost vyrovnává dokonalou pamětí.
kdoto 78719
20.9.2019 12:33:18
Pole levandulové,ne vždy a všude to takhle probíhá. U nás to bylo úplně jinak,dětská doktorka popírá vše ( a to dodnes kdy už má papír od několika odborníků),takže třeba neurolog byla první volba na mé přání,sama jsem si to zařídila a dětská mi se skřípáním zubů a spoustu blbých poznámek žádanku nakonec dala,prvotní impuls ale nebyl ADHD,ale časté bolesti hlavy a když už jsem tam byla tak jsem zmínila i jeho jiné problémy-výsledek po eeg a vyšetření bylo ADHD a pokud chceme léky tak zajít k psychiatrovi.Tam jsme se kvůli škole dostali o cca 2 roky později,první psychiatrička kde jsme byli jen jednou mi vůbec svým přístupem neseděla,ale ADHD potvrdila a hned mi chtěla psát Ritalin,to jsem odmítla a už jsem byla špatná matka.U druhé psychiatričky o půl roku později po první návštěvě opět diagnóza potvrzena,ale poslala nás i na testy k psycholožce,ale taky mi hned nabídla Ritalin a nabízí mi léky při každé návštěvě,i když dítě funguje i bez léků a dle učitelky ve škole, ho na léky taky nevidí,stejně jako terapeutka ke které chodíme.Naopak PPP tady nefunguje v tomto ohledu vůbec-nenabízí nic pro děti,udělala nám jen vyšetření pedagogické a ostatní chtěla ať donesu zprávy od neuroložky,psychiatriček a psycholožky a z toho udělali závěr-žádné jejich psychologické vyšetření-díky tomu jsme na zprávu čekali přes půlroku a stejně ji máme špatnou.A když jsme byli na prvním vyšetřením v PPP (2 roky před tím posledním )tak nás jejich psycholog krátce viděl,ale žádné podezření na ADHD neměl,přesto že příznaky byly už tenkrát viditelné.Takže u nás PPP v tomto opravdu nefunguje a nikam tak neodesílá
Ráchel, 3 děti 76748
19.9.2019 21:44:15
můj spolužák na VŠ dělal výzkum v pasťáku mezi dospívajícími kluky, ADHD tam měla velká část z nich... bylo to na konci 90. let, kdy se ještě málokdo léčil
Ridwen2 50940
19.9.2019 18:52:00
ADS je německy ADD, porucha pozornosti bez hyperaktivity.
Greta nakukujici 129120
19.9.2019 17:06:37
Taodvedle, co je ADS?
 Názory 110 z 139151  [Dalších 139141 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.