23.6.2026 17:33:42 Gavašetka
Jak se vyrovnáváte s vedrem?
Mě vedro nikdy nedělalo dobře, ani jako dítě jsem teploty nad 30°C nemusela, natož teďka! Máme doma zabedněno, venkovní žaluzie stažené, větráme až večer po západu slunce. Panelák s orientací na JZ, aktuální vnitřní teplota 27°C, ventilátor používáme s pauzami, já se snažím vyhýbat tomu, aby foukal přímo na mně , spíše se snažíme, aby se proud vzduchu odrážel od nábytku a tak nějak cirkuloval po prostoru. Psychicky mě ale hodně vadí, jak je na tom máma ve starém nezatepleném paneláku, která má sice okna na východ, což na první pohled by mělo být lepší, ale má tam ještě větší vedro než my. Po dlouhém boji jsem ji přemluvila, aby si aspoň částečně oblepila okna, aby zmenšila prosklenou plochu. Jinak má žaluzie, protitepelné rolety (ale vnitřní, jiné nechce). Doma ventilátory, klimatizaci nechce (argumenty typu, že je to hlučné, prostě NE a NE). A je jí 90+. Přiměla jsem ji, že si koupila aspoň v lékárně gelové polštářky na bodové chlazení, aby měla drobnou alternativu k tomu sedět ve vaně ve vlažné vodě, když se potřebuje ochladit. Ale vlastně klimatická změna byla zrušena, takže je všechno v cajku, ne?
Odpovědět