| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Péče o seniory

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 8027  [Dalších 7997 >>]
Monika 123907
15.11.2023 13:41:22
Cimbur, já nepsala nic o rentgenu, myslela jsem třeba něco jako pravidelné sono kontroly, mamka chodí např. se štítnou žlázou, někdo asi na kontroly se srdcem a tak ... Potom mě napadá prevence u zubaře, u žen gynekologie ... Tak jestli to už potom ty ústavy nezajišťují, když se o to nikdo nezajímá ... To je problematika, o které jsem zatím nepřemýšlela. Moje babička byla v ústavu pro seniory, ale starala se o ni mamka a tomto jsme vlastně nemluvily. Řešil se problém s návštěvami jakéhokoliv lékaře během covidu, nechodil nikdo a zrovna naší babičce to zřejmě ukrátilo život, ale to byla specifická situace ...
Katka a 2 výrostci 141251
15.11.2023 13:35:42
Já myslím, že důležité je, jestli jde jen o ten transport a senior si při vyšetření už poradí sám, nebo je nutné, aby tam s ním byl po celou dobu doprovod. První situaci lze řešit objednanou sanitou (musí však vypsat zdravotní zařízení), taxíkem (často jsou i seniorské za výhodnější ceny, nebo v rámci města za 100,- atd).Sama to tak s mamkou využívám. Není v domově, ale je ted blbě pohyblivá a já se z práce věčně uvolňovat nemůžu.
Tu druhou situaci se přiznám nevím - chápu, že personál na to nemají, ale to znamená, že když senior nemá fungující rodinu, že má smůlu a na vyšetření prostě nejede ?Samotnou by mě zajímalo, jak se toto řeší....
Cimbur 64764
15.11.2023 13:33:59
Já tam Moniko nepracuju.
Ale co vím, v mém okolí žádný internista/gerontolog, ale obvoďák. A neberou si domovy rádi. Takže třeba jeden z nich je hodně špatnej obvoďák.
Se zhoršujícím zdravotním stavem z různých dispenzářů vypadávají. A rentgen? To přeci znamená urgentní stav. Takže RZP a pak interna nebo chirurgie. Plánovaných rentgenů moc nebude. Někdy propouštíme ještě s plánovanou kontrolou na chirurgii, to pak napíše sanitku jejich obvoďák a případný doprovod si nějak zajistí.
Monika 123907
15.11.2023 13:21:54
Cimbur a co se děje se seniory, kteří potřebují vyšetření a nemají agilní příbuzné? Prostě se tam nepošle (když stejně není nikdo, kdo by to kritizoval)? Nebo píšeš o něčem, co není nezbytné, ale "příbuzní chtějí", tak pošlete sanitku a oni zařídí doprovod?
Monika 123907
15.11.2023 13:20:14
Vážný, to tedy pochybuju, myslím, že je dost klientů takových domovů, kteří nikoho nemají, kdo by byl schopen, případně ochoten jim to zajišťovat. Ale myslím, že toho dost zvládne ten lékař (asi ideálně internista/gerontolog), který do příslušného zařízení dochází, ne? Minimálně předepsat léky. Pokud má jít o nějaké vyšetření "na přístrojích", pošlou nejspíš seniora sanitkou? Takže možná šlo v tom tvém případě spíš o to, jestli kamarádka trvala na dojíždění k nějakým stávajícím lékařům a nestačilo by jí (tatínkovi) zajištění péče prostřednictvím toho ústavu? S tím, že je skutečně možné, že ústav zařídí jen to zcela nezbytné a pokud chtějí nějaký "luxus" musí se postarat sami?
Cimbur 64764
15.11.2023 13:15:49
Praktik může napsat a na kroměřížsku běžně píše sanitku. Ale rodina ho musí na to vyšetření doprovodit, pokud to bude nutné. Na to domov vyčlenit personál nemůže.
Vážný2 158667
15.11.2023 13:11:20
Kamarádka má takový problém: Tatínka budou muset dát v krátké době do domova pro seniory. Přestává zvládat péči o byt, sebe atd.

Potíž je v tom, že on má poměrně dost nemocí, čili potřebuje často nejen k obvoďákovi, ale k několika dalším doktorům, na kardio, na internu, ... aby mu předepsali léky.

A v DS jim sdělili, že to celé je na rodině, že si ho k doktorovi, kromě praktika, všude musí vozit sami.

Je to tak normální?
Marta. 149668
4.10.2023 23:23:41
Gretel, děkuji za info, podívám se.
Gretel 120414
4.10.2023 22:40:02
Máme aktuální dobrou zkušenost s oddělením následné péče v Domově třetího věku ve Stodůlkách. Doplácí se, ale krásné prostředí a milý personál.
Marta. 149668
4.10.2023 21:45:42
Zasjaj, děkuji, všechna zařízení tohoto typu jsou dost plná, uvidíme. Zkusím se tam poptat.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 8027  [Dalších 7997 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.