| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rehabilitace

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 490] Názory 491500 z 1313  [Dalších 813 >>]
Vendy a dve holky 109075
19.5.2013 23:47:01
Diky za zajimavy prispevek.Kdepak tady zije tvoje pribuzna a co dela?Treba ji znam:-)Pokud je z Riyadhu:-)
Vendy a dve holky 109075
19.5.2013 23:45:18
Tak ja myslim, ze snad Vojtovku potrebujem, kdyz ji zhodnotila fyzioterapeutka,ne?Ono jinak v Saudi to moc neresej, tak je potom problem nejakej neurolog.Snad ji to neublizi, ne?
Dee Dee+2 kluci 91465
19.5.2013 19:10:23
Loro, to souhlasím. Ale právě jde o to zjsitit, co dítěti je. Třeba pro autíky, nebo epileptiky je lepší Bobath....moje neteř měla zpoždění, ještě v 9ti měsících jen ležela, měla drobné mototrické problémy a taky jen bobatila, protože jiné indikace nebyly, Vojtovka byla dle neuroložky zbytečná.

Můj syn-to byla jiná liga, narodil se skoro bez mozku, resp. s útlakem jako svině, byl mimochodem ležák do roka. V roce se udržel v sedu, když jsme ho tam posadili. Ale vojtili jsme od narození a nejdnou v 15ti měsících šel na čtyři, v 16ti do stoje a v 18ti se rozchodil....

Vendy a dve holky 109075
19.5.2013 19:05:26
Tak jste me vsechny trochu uklidnily:-)Zijem tady, ale manzel je Holandan.Holt tchyni nebudu tak moc referovat, I kdyz to pred tim chtela:-)At se nenervujou:-)
Vendy a dve holky 109075
19.5.2013 19:02:36
Manzel je z Holandska a to je docela civilizovana zeme:-)Tchyne je daleko a taky myslim, ze je to nase vec, jak se rozhodnem.Myslet si muzou svoje, ale ovlivnovat to moc ne.
Tylity 114268
19.5.2013 15:49:18
Ahoj,

mám holčičku 13 let. Narodila se hypotonická, chyběl jí jeden z novorozeneckých reflexů. Ihned v porodnici jí dělali CT mozku - vše bylo sice OK, ale ihned jsme museli začít navštěvovat dětského neurologa a ten mi vysvětlil jednu věc - že v tomto útlém věku musí dojít k propojení spousty nervových zakončení a spoustu dalšího - a že je tedy velice důležité tomu propojení pomoci (právě rehabilitací, cvičením) - aby se dítě v pozdějším věku vyvíjelo normálně. V pozdějším věku se to již takto nedá napravit. Tvá holčička má právě věk na účinné cvičení..
Začali jsme v prvním čtvrtroce chodit na rehabilitaci cvičit Vojtovku - také tam byl pláč, při jednom cviku se děti pravidelně počurají :) - ale zvládli jsme to. Musela jsem do práce, na rehab. s námi jezdila i paní na hlídání a s malou jsme pak cvičily obě, celkem 5x denně. V roce jsme byly prohlášeny za zdravé dítě a od té doby OK.

Malá dnes dělá závodně sport a je na gymnáziu. Tedy jsem za všechny kroky v jejím útlém dětstství všem moc vděčná.

Co takhle tchýni moc nevysvětlovat a spíš jen přesvědčovat, že s malou jen cvičíš, jak je v našich končinách obvyklou zvyklostí?

Nebo pak druhý pokus - vyprávěj jí příběhy jiných.. jak to bylo pro jejich děti přínosné.

Určitě cvičte.

Mimochodem, moje neteř také žije v Saudi..
LaDa_A (2 deti) 122643
19.5.2013 15:36:31
Bud opatrna a dobre zvaz podminky v rodine, at si nenadelas problemy. Dobre posud jak moc rizikovym faktorem je nesouhlas tchyne, jak pravdepodobne je ze manzel nebo nekdo z rodiny zacne zjistovat co to je za cviceni atd. Mej na pameti ze vojtova metoda je v mnoha zemich postavena mimo zakon.
pega 103835
19.5.2013 11:23:59
My jsme take v zahranici a mistni belgicka Dr. byla naprosto v klidu, kdyz se mala skoro v 5,5 mes. neotacela. Pry casu dost do 9, chodit do roku. V 6m. jsem ji vzala a odletela do CR, kde jsem sla na rehabilitaci a ucila se cviky. Zjistili, ze se ji nerovnomerne vyviji kazda strana tela. Jedna odpovidala veku, ale druha byla o 2-3 mes. zpozdena. V CR jsem byla jen 3 tydny a za tu dobu se mala otocila a pak uz to slo rychle. Ve 13m. chodila [starsi detio mnohem drive], ale je uplne v pohode, cila, bystra.
Ja jsem byla z necinosti mistnich Dr. uplne zoufala a byla jsem cela stastna, ze to v Cr zacali ihned resit a pomohlo ji to. U nekterych cviku rvala, u jinych ne. Brala jsem to ale jako nutnost, jak ji pomoci a jsem moc rada, ze jsem to udelala. Nikdy bych si neodpustila, ze jsem mohla neco udelat a neudelala to.
T
  • 
18.5.2013 22:19:50
Cvicili jsme od 3 mesicu, taky kricela, ale rozhodne ji to neublizilo a ted je v pohode. Byla cela sisata, pulku tela nepouzivala a myslim, ze je to jen zasluha poctiveho cviceni vojtovky, ze je ted v poradku. Bylo to casove i psychicky a pozdeji i fyzicky narocne, ale ten vysledek za to stoji. Nevzdavej to, jednou by sis mohla vycitat, zes to nechala byt. Neznam nikoho, komu by vojtovka ublizila. Bud dusledna a nevzdej to.
Š.
  • 
18.5.2013 19:26:49
Mám to stejně, císař, KP, navíc dvojčata, dcera se točila v břiše, ta byla ok, syn hypotonický. Cvičili jsme skoro rok 4x denně, zvládnout se to časově dá i ve dvojčatech, psychicky jak uvidíš pokrok, uklidníš se, budeš vidět, že to k něčemu vede a to tě bude táhnout. Jsem za vojtovku ráda a s odstupem času (synovi je 7) ničeho nelituju a rozhodně to na něm nic nezanechalo co se týče vztahu ke mě, která s ním jediná celou dobu cvičila. Naopak, řekla bych, že je ze všech tří dětí nejmazlivější, nejvíc na mě upnutý, takže nemám strach, že by mě za to cvičení nenáviděl :-)
[<<Předchozích 490] Názory 491500 z 1313  [Dalších 813 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.