| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rehabilitace

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 540] Názory 541550 z 1313  [Dalších 763 >>]
Hanka-1978 115978
17.5.2013 20:52:59
No s těmi "vzteklejšími" dětmi je to holt náročnější, moc dobře to znám ~;) Ten bobath je ale opravdu mnohem šetrnější, je to spíše takové hraní... My jsme nakonec cvičili jen aby se neřeklo, ke konci už skoro vůbec a paní rehabilitační nás pokaždé chválila, jaký je vidět pokrok, když tak poctivě cvičíme ~t~
Delete 8214
17.5.2013 20:52:26
Vendy,
ano, to je ten důvod, opravdu to nebolí, ale ty je nutíš dělat něco, co nechtějí, navíc se z toho nemůžou vykroutit, pokud je správně držíš, takže pláč bývá jako reakce na nepohodlí...
Vlastně kromě svých dětí neznám žádné, které by neřvalo....
U sebe si spíš nejsem jistá, jestli jsme tedy cvičili správně, když holky neřvaly, ale asi jo, protože těch efektů, kterých se mělo dosahovat, jsme dosahovali....a na fyziologii to tedy bylo znát hodně. Jedna z holek byla po narození pořád stočená do klubíčka, neuměla ležet na zádech, navíc obě dost zakláněly hlavičku....dnes jsou obě víceméně v pohodě, je ta první má trochu kulatější záda (ale nic, co by třeba dětská považovala za problém, jen ta ramínka jsou trošičku vpředějš), obě pohybově nadané....
Takže já myslím, že u nás byla Vojtovka účinná a že bez ní by na tom byly hůř.
Sam01 129844
17.5.2013 20:49:35
Malá se narodila císařem,protože byla celé těhotenství KP. Díky tomu měla špatné svaly na krku a ramenou,takže jsme ve 2,5 měsících začaly cvičit Vojtovku. Cvičila jsem až 5x denně a k tomu ještě 2x týdně s fyzioterapeutkou. Malá u toho vřeštěla,protože se jí nechtělo být v těch pozicích. Já jsem u toho trpěla taky,protože jsem viděla,že se jí to nelíbí,ale musím říct,že za dva měsíce byla malá úplně v pořádku. Stálo mě to hodně času a peněz,protože jsme si to platili sami (chtěli jsme chodit u naší doktorky a ne na Bulovku),ale fakt se to vyplatilo.
Malá hrozně rychle zesílila-posílila co měla a byla úplně pohodová.

Takže za mě jedině pozitivní zkušenost. Je to sice hrozný to dítě "trápit",ale vyplatí se to víc,než něco zanedbat.
Vendy a dve holky 109075
17.5.2013 20:49:28
Ona je dost vzhuru, moc nespi a vztekla je taky:-)Zeptam se na tu druhou metodu, treba ji umi taky.Mam podezreni, ze by kricela taky:-(
jalinka 44058
17.5.2013 20:48:11
Syn se narodil sice jen o měsíc dříve, ale byl kříšený, bez důležitých reflexů. Cvičili jsem vojtovku rok a půl, zpočátku 4krát denně. Syn křičel dost, nevím jestli pokaždé, ale často. Nebylo to příjemné a názory jsou na to různé (vliv na psychyku, vztak k osobě, která s dítětem cvičí). Každopádně pohybově mu to velmi pomohlo. Vojtovka je velmi náročná na přesnost provedení. Když to člověk dělá dobře, nemělo by to bolet, jen pozice je prý nepříjemná, a taky nemusíš dítě v té pozici držet dlouho. Ale opravdu já měla největší problém s tím, uhlídat to držení, jak syn rostl museli jsme různě měnit fígle. Pokud bych měla k té fyzioterapeutce důvěru, asi bych do toho šla.
januska.1 87418
17.5.2013 20:47:51
Určitě cvičte,je to pro dětičky důležité.Syn tyto dva cviky nebrečel,někdy se u nich na mě smál,takže to bylo dobré-jsem taky útlocitná duše:)Asi v 5 měsících nám rehabka chtěla přidat další cvik a to u ní syn řval jako tur.Naštěstí jsme za 2 dny šli k neuroložce a když jsem jí vylíčila jak u cviku řve,řekla mi ať ho necvičím,že ho ani nepotřebuje,protože se vyvíjí dobře a zbytečně by byl nervozní a uplakaný.Ale určitě pokud by to nebylo OK,museli bychom cvičit i přes řev.
Tatramelka+3 66284
17.5.2013 20:47:44
Vendy,

osobně jsem to nezažila, ale mám jednu kamarádku (znám jich více teda)která cvičila opravdu poctivě se svýma předčasně narozenýma holčičkama do 1,5r. Byla opravdu poctivá, rok a pul jsme jí u obou holek, krom návštěv u ní, prakticky neviděli, protože jim to cvičení 4x denně bralo samozřejmě hodně času. Pamatuji si z jejího prvního vyprávění, jak se jí draly slzy do očí, když mluvila o tom jak se to malé nelíbí a že u toho cvičení brečí jak ona tak malá. Po čase se ale naučily, zvykly si a vím, že by znova byla zase tak poctivá.

~x~~;((
Vendy a dve holky 109075
17.5.2013 20:46:53
No ja si nemuzu vybirat, je to tu hodne omezene.Jsem rada, ze jsem splasila tuhle pani.Nebudu plasit a dam tomu sanci, třeba si trochu zvykne, doufam:-)Hlavne, aby to pomohlo.
Hanka-1978 115978
17.5.2013 20:45:27
My jsme se synem taky chvíli dělali Vojtovku, ale žádný efekt to nemělo. Řval tedy sotva jsme vlezli k rehabilitační sestře do ordinace a celé cvičení s ní prořval. Pak jsme přešli na bobatha, který je mnohem příjemnější - nicméně syn přesto u každého cvičení brečel - byl celkově hodně dráždivé a vzteklé mimino i bez cvičení a ještě, když jsme ho "nervovali" s cvičením... Nevzpomínám na to ráda. Navíc cvičit s ním 3-4 krát denně byla pro nás utopie - syn, když byl malý, vždycky dlouho spával a najít přes den 4 krát dobu, kdy byl vyspaný a nebyl zrovna hned po jídle ani hladový před jídlem, a navíc měl ještě dobrou náladu - to bylo něco.
olgaadam 133028
17.5.2013 20:43:34
Ty děti u toho řvou všechny...ale zase neznám nikoho komu by to nepomohlo. Ale pokud máš možnost někoho kdo cvičí BOBATHA, tak bych raději cvičila to, protože u toho rozhodně nebrečí ani se to nezdá tak drastické. Naopak. Výsledky jsou stejné.
[<<Předchozích 540] Názory 541550 z 1313  [Dalších 763 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.