Myslím, že lékaře (a ženy kterých se to týká) spíše znervózňuje to, že dříve ženy za chvíli po přechodu umíraly (na stáří) - ještě v 19. století byli padesátníci ctihodnými kmety (padesátnice kmetkami?). Ve 20. století se délka dožití prodloužila a objevily se problémy třeba s osteoporózou, apod. Proto lékaři začali ženám po přechodu (zejména pokud nastal před 45. rokem) předepisovat hormony, které mimo jiné zlepšují ukládání vápníku do kostí. Když se ženy dožívají 2x vyššího věku, než na jaký jsou "naprogramované", tak je dobré, že jim lékaři mohou pomoci. Teď jak jsem to dopsala, že vlastně nevím, zda kritizuješ to podávání hormonů po přechodu a nebo to "umělé" vyvolání přechodu? Mazat to už nebudu, když jsem svůj názor na případnou léčbu po přechodu napsala.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.