| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti a sport

(?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4853  [Dalších 4833 >>]
Federika 14090
23.8.2019 16:59:34
Jitys,
mohlo a nemuselo.
Psala jsem,že u nás to bylo taky takhle. Ze dne na den, nikdy si na nic nestěžoval, byl spokojenej.
Jitys 125882
23.8.2019 16:58:25
Sice tady některé píšete, že se může stát, že puberťák ze dne na den sekne se sportem, kterému do té doby věnoval veškerý volný čas, ale mně tady něco smrdí. Přijde mi, jako by se opravdu muselo stát něco hodně zásadního, co kluka ovlivnilo natolik, že ho to "donutilo" s fotbalem seknout.
Renka + 3 26652
23.8.2019 16:37:41
Vzhledem k tomu, kolik je u nás týmů a na jakých různých úrovních se fotbal hraje, může hrát fotbal celý život, i se může vrátit po x letech. Jasně, nebude profesionál, ale to jste chtěli? Já znám kluky, co hráli házenou, basket a začali s fotbalem klidně v 15, 16. Samozřejmě hrají za okresní městečko, žádnou ligu, ale jsou spokojení. Znám i dospělé chlapy 40+, kteří hrají pro zábavu za starou gardu, mají i turnaje. Určitě to není pro fotbal konečná. Leda tak pro vrcholový fotbal.

Já znám spíš děti, které kolem 15. roku končí se sportem jako takovým. V tom věku je to moc nebaví, mají jiné zájmy.

A jestli neuvažuje o profesionální kariéře, tak je to jedno na jaké úrovni a já vidím změnu jako pozitivní věc i pro motivaci. Moje děti toho vyzkoušely, atletiku, cyklistiku, basket, gymnastiku sportovní i moderní, tanec, plavání, všeobecnou přípravu v Sokole, alespoň toho hodně umějí, i když kdyby se profilovaly do jednoho sportu byly by v něm lepší. Ale my to brali především jako zábavu...
Markéta 121171
23.8.2019 16:04:41
Jo, muj syn ve 14 seknul se sportem a zacal se naplno venovat muzice. Dela co ho bavi a zatim se mu dari a je happy. Bude mu 18.Nedovedu si predstavit, jak bych ho ve 14 donutila dochazet na treninky, na ktere nechtel.
Ropucha + 2 ropušata 120300
23.8.2019 14:57:29
No a proč by měl hrát za každou cenu fotbal.
Dospívá, srovnává si hodnoty a zájmy.
Pravděpodobně nechce být profesionálním fotbalistou, z čehož bych já jako rodič měla spíš radost.
Jestliže je talentovaný a pracovitý, bude jistě úspěšný i v novém sportu.
Prosportovat dětství a mládí je fajn, ale živit ho jednou nejspíš bude něco jiného.
Federika 14090
23.8.2019 14:29:19
Syn hrál fotbal. V rozsahu ca jak popisuješ ty. V necelých 14 letech, v červnu, mi po rozlučce před prázdninama trenér řekl, že prý mu bylo sděleno, synem, že už v srpnu nenastoupí, že se rozloučil.
Já o tom nic nevěděla a myslela jsem si, že si to do srpna rozmyslí. Nerozmyslel. Oznámil nám, že dospěl k přesvědčení, že chce dělat sport, ve kterým bude on pánem svýho času. A že chce chodit do posilovny.
Od tý doby je 4-5 krát týdně v posilovně, jezdí hned ze školy. Na můj vkus tam tráví až moc času, ale je fakt, že postava s emu hodně změnila, sám si vaří,dělá svačiny, baví ho to.
Neřeším, těžko bych ho v tomhle věku stejně mohla někam tlačit, on ví, co chce a co nechce.
Vranice 21600
23.8.2019 14:25:29
Sport zmeno, celkem chápu tvoje pocity, kolem sportu dětí se časem vytváří i parta rodičů, komunita, která ti možná bude chybět, k tomu jsi naštvaná na zbytečně nakoupené fotbalové vybavení, zklamaná z promarněné příležitosti a to zklamání ještě utvrzuje trenér výrokem, že syn ztrátu nikdy nenahradí. Jasně, když trenér přijde o skvělého sportovce, bude tvrdit cokoli, aby si jej udržel. Myslím, že kdyby si to syn za pár měsíců rozmyslel, s radostí (no, možná s nějakými kecy, aby se neřeklo) ho trenér vezme zpět.

Můj syn stejného věku taky sportuje, i když není až takový talent, ale pohybové nadání má - udělal testy na sportovní základku, leč sám dal přednost jiné škole, kde se víc pracuje hlavou než nohama.

Já bych respektovala synovu volbu, když je šikovný, půjde mu nejpíš i druhý sport. Třeba to bere jako výzvu, dokázat si, že umí i něco jiného než fotbal. Rozhodně bych mu nic v budoucnu nevyčítala a byla bych ráda za to, že sportuje. Zapracuj na myšlenkách typu: Děsím se, že se k fotbalu nevrátí... no a co, nebude to konec světa, podstatné je, že bude mít sport, který ho baví.

Jak psaly i předemnou, v pubertě se zájmy často mění, je to úplně běžné. A jestli se mu na soustředění stalo něco, o čem nechce mluvit, to je taky možné. Já se často o některých situacích dozvídám od jiných dětí a rodičů, sám mi to neřekne, i když se běžně o všem možném otevřeně bavíme. Každý může mít svoji 13. komnatu.

Smiř se s tím, hledej pozitiva a uvidíš, že bude vše dobré a syn v novém sportu spokojený. Hlavně, ať funguje po zdravotní stránce, myslím, že měl doteď naloženo dost, chápu, že sám chtěl.

Kdybys byla v zaměstnání ve vysoké pozici a rozhodla se změnit místo, asi by tě syn nepřemlouval - bylo by to tvoje rozhodnutí a tvůj život, nenechala by sis do toho mluvit.

Přeji, ať se synovi v nové partě líbí a ve sportu daří.
magrata1 95172
23.8.2019 14:19:20
V rodině máme kluka, který dělal naplno sport, rodiče ho v tom hodně podporovali (až moc, možná i tlačili). Místo přípravy na příjmačky trénoval denně několik hodin + turnaje, soustředění... Nedostal se na gympl, rodiče byli i rádi, protože by nezvládal trénovat. A ve 3. ročníku SŠ měl úraz a tento sport už nemůže dělat ani rekreačně. Odborná sš mu zavřela dveře na vš, která by ho bavila. Dostal se sice na ekonomku, zvládal v pohodě, ale neviděl důvod, proč to studovat. Studovat kvůli papíru se mu nechce. Má štěstí, že může pracovat v rodinné firmě (a je dobrý), ale chtěl něco jiného.
Já bych život puberťáka nestavěla na vrcholovém sportu.
Ráchel, 3 děti 76748
23.8.2019 14:03:33
prosím tě a co je na tom tak děsivého? ~e~
Lída+2 28136
23.8.2019 13:59:30
Syn přesně tohle dobou 13let skončil s orientačním během a začal s kolem....a kupodivu se mu daří... docela obstojně..... pátý rok. Baví ho to moc...doslova tím žije.

Razim heslo..... já si taky dělám co mě baví, musí i oni...., že se mi to nepozdava je vedlejší....,ze se o něj bojím.... někdy též....
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4853  [Dalších 4833 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.