| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rehabilitace

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 520] Názory 521530 z 1313  [Dalších 783 >>]
Dee Dee+2 kluci 91465
17.5.2013 22:09:21
Cituju:

"Ano, jedním ze způsobů, jak handicapovanému dítěti Vojtovku představit v nejlepším světle, je rada
" Přijímej to jako dar". I já jsem na této větě v podstatě vyrostla a troufám si tvrdit, že se ji snažily
rehabilitační sestry natlouci do hlavy nejenom mně.
Záleží na věcech, které jsou pro pozitivní přístup dítěte k Vojtovu proncipu velmi důležité:
V první řadě to je rozhodnost, kterou někteří rodiče - nezlobte se na mne, když to tak řeknu -
postrádají. Setkala jsem se s případy, kde se rodiče snažili dítěti vysvětlit, že jim Vojtovka pomáhá.
Zároven jej však podporovali, když tvrdilo, že je rehabilitace bolí.
Vím, je těžké s někým cvičit a nevšímat si křiku bez jakýchsi výčitek svědomí. Myslím, že víte co mám
na mysli..? Ale pokud víte - a já jsem si naprosto jistá, že ano - jak velkým darem Vojtovka je, proč
si to zpochybnit kvůli tomu, že je Vašemu dítěti nepříjemná? Všechny děti přece mají právo - pokud
jsou toho schopny - vědět, že jim to pomáhá. Ale jak jim to podáte, to už záleží jedině na Vás.
Jedině Vy přece znáte svého potomka dokonale, a záleží na Vás, jak a kdy k tomu dojde, že bude
Vojtovku jako dar skutečně vnímat."
Vendy a dve holky 109075
17.5.2013 22:07:15
Dik.~s~
Vendy a dve holky 109075
17.5.2013 22:06:07
Prvni rok, ty jsi mi dala:-)
Dee Dee+2 kluci 91465
17.5.2013 22:05:18
No, za tebou do vašich končin se opravdu nechystá, leda že by tam někdo letěl, nemám problém dojet třeba na Ruzyň.

Jinak je to toto:
http://knihy.heureka.cz/dite-ve-vojtove-terapii/

A fakt doporučuju Pétin web, ten je ještě lepší.
Vendy a dve holky 109075
17.5.2013 21:59:26
Dee Dee diky, postou radsi ne.To by mohlo dojit taky za 3 roky, zkusim dohledat veci na netu, diky.A drz palce:-(
Jepepa 125572
17.5.2013 21:55:22
Taky jsme cvičily a pomohlo to (respektive nikdy nepoznáš jaké by to bylo, kdyby jsi necvičila, ostatně jako s každým "kdyby") nicméně dcera se nyní jeví v pořádku a potíže kvůli kterým jsme cvičily nejsou, nicméně dcera řvala jen u rehab. sestry, doma ne...říkaly jsem básničky, měly jsme naučené takové říkanky, abych odvedla její pozornost.. jo a náš vztah to myslím nijak negativně nepoznamenalo~;)

jo a já sama mám hrozné potíže s krční páteří, bolením hlavy atd. špičky noh mi směřují ke středu atd. soudím, že v ranném dětství to se mnou taky nebyla co se držení těla, vývoje a vůbec nošení týče žádná sláva, možná kdyby se tenkrát se mnou cvičilo~d~
Dee Dee+2 kluci 91465
17.5.2013 21:54:13
Ale prdku, Vendy.

To je mýtus, že tím ubližuješ. Fakt si přečti tu knížku anebo Pétin blog.Popisuje tam vlastní pocity při cvičení Vojtovky
Dee Dee+2 kluci 91465
17.5.2013 21:52:03
samolgo, výsledky Vojtovky a Bobatha NEJSOU STEJNÉ, TO JE NAPROSTÁ BLBOST.

Bobath je měkká rehabilotační technika, pro děti trošku slabší, trochu pomalejší,ale v podstatě zdravé. Je to cílené, vědomé cvičení.Je to jen takové posilování.

Vojtův princip reflexní terapie cvičí nevědomě i těžce retardovaní a spočívá v tom, že se zmáčknutím určitých bodů spustí nevědomý reflex, kdy ta končetina něco udělá bez vědomí cvičence. Zjednodušen něco zmáčknu a ta ruka to sama udělá. Je to docela zvláštbí pocit, taky mi to rehabka udělala a i mě ta ruka vysřelovala v pěst sama, nemohla jsem to ovlivnit.......

A to je způsob, jakým opravíš motorické dráhy v mozku.


Bobath je taková posilka, rehabilitace svalů.

Vojtovka je operace mozku, která je fakt pro postižený, nebo pro lidi a děti postižením ohrožené.
Dee Dee+2 kluci 91465
17.5.2013 21:47:48
Hele, chceš zadarmo poslat poštou knihu "Dítě ve Vojtově terapii"?

Jsou tam super kapitoly o tom, jak je důležitý pr vztah dítěte a matky nejen mazlení a kojení,ale překvapivě i Vojtova metoda. Jsou tam i kapitoly o tom,co si myslí lidi, co cvičili Vojtovku (handicapovaní).

Nebo si přečti, co píše strašně fajn a strašně chytrá mladá slečna se spastickou diparézou:
http://peti95.pismenkuje.cz/71-peti-versus-teorie.html

Ta na Vojtovkju pěje ódy, i když jí musí cvičit od narození, díky ní chodí.

Jinak dítě brečí ne kvůli bolesti,ale protože je svlečené a je nucené do poloh, které by samo neudělalo. Ani jsem moc neměla výčitky, když kničel starší syn,ale když teď vidím svoje zdravý miminko, jak kničí při oblíkání, čistě jen proto, že ho nutím do poloh a věcí,co on nechce, jsem úplně v klidu.

Navíc můj starší syn cvičil zhruba do 10 měsíců a vždycky cvičení prokničel,ale 5 sekund po cvičení už mu čouhalo 10 čertů z očí, dělal blbiny a smál se nahlas.
Arien+2
  • 
17.5.2013 21:36:05
Syn byl nedošený, ne tedy tak moc, měl preferenci jedné strany, silně sleželou hlavičku (ještě z nemocnice).
Cvičili jsme Vojtovku, těžce to nesnášel. vím že to nebolí, ale ty děti na to mají nějaký instinkt či co a prostě řvou. Je fakt že ty sestřičky byly takové "drsnější", jsou zvyklé pracovat s většími dětmi, postiženými, které se brání, ale tam je to nutné, takže prostě asi takové být musí. Ale u toho mimina mi to někdy přišlo že s ním moc "nepárají". Syn od té doby nesnášel např. velký balón - dělaly s ním cvik naněm a on pak nesnášel i jen to "poskakování" na něm doma.
Můžeš taky zkusit Bobatha, to je něco podbného, ale myslím že dítě bude ragovat podobně.

Já šla cestou svého instinktu a "selského" rozumu. Na Vojtovku věřím, ale tak nějak přiměřeně. Ale u nás bylo to doporučení na Vojtovku spíš víc preventivní, než že by měl vážnější problém. Z doporučených cviků jsme vybrala jen některé, které jsem zapojila do hry a při přebalování, prostě tak trochu "nenápadně" a dost se to zlepšilo - tedy to řvaní. Pomohlo nám taky cvičit spíš v kratší dobu, byť třeba častěji.

Ale zlepšil se i celkově. Podle mně nám dost na držení těla, celkové zlepšení koordinace a posílení bříška pomohlo kojenecké plavání, to bych doporučila vyzkoušet také, je to pro mrňousky docela dřina a posiluje to ty správné partie na držení těla (záda, bříško). A na rozdíl od Vojtovky to syn miloval :)) Teda samozřejmě plavání Vojtovku nenahradí, pokud máte problém který je třeba řešit, ale může přispět.
[<<Předchozích 520] Názory 521530 z 1313  [Dalších 783 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.