| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vaření a pečení

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 85353  [Dalších 85333 >>]
Len 108740
22.3.2024 13:41:32
Ja kynu v lednici bezne, ale vetsinou jen slana testa na chleba, na pizzu a tak, sladke ne, to jen hotove tvary jako treba buchty nebo sneky, smotam vecer, upecu rano. Nicmene treba sladke na panettone kyne den az dva, akorat ho nedavam do lednice, proste delam bud z kvasku a nebo z minimalniho mnozstvi drozdi, treba 3g cerstveho. Jak je tam to maslo, tak v bezne pokojove teplote kyne fakt dlouho, casto urychluju v kynarne.

Kdyz delam chleba, tak ho zadelavam teplou vodou, v kynarne nastavim teplotu 26 stupnu a v tom ho necham 3 hodiny, pak prendam do lednice na 24 hodin, to nakyne (lednice 3-4 stupne), na dve hodiny vyndam na linku, smotam do osatky a zpet do lednice na 24-72 hodin vetsinou, podle toho, jak potrebujeme chleba. Zasadni je ta teplota pred kynutim v lednici, z 26 stupnu to trva zhruba 14 hodin, nez se dostane na nekynouci teplotu.
neznámá 91073
22.3.2024 12:30:38
Já to dělám běžně, je to pro mě časově jednodušší než než běžné kynutí, ale prostě to musíš zkusit a uvidíš, v ledničce mám 5 stupňů a vím, že těsto potřebuje více než 12 hodin nebo pak dokynout venku a vydrží i několik dní, ale myslím, že v reálnu je v naší lednici méně stupňů. Ve skupinách o pečení si občas stěžují, že těsto překynulo.
Podívej na ten Recept o d MAškrtnice, má to dobře popsané a funguje.
Lenka Pražanda 128023
22.3.2024 12:22:43
Asi mi nezbyde nic jiného než to vyzkoušet a zjistit sama. Měla jsem pocit, že to některé z vás běžně dělají.
neznámá 91073
22.3.2024 12:17:51
A také záleží na teplotě v lednici, chce to zkoušet a vychytat.
neznámá 91073
22.3.2024 12:16:22
Ubrala bych kvasnice.
Já dělám často, že zadělám kynuté těsto z kila mouky, to mám pak v lednici a postupně ubírám jak potřebuji.
Původní recept je od Maškrtnice na babku, ale dělám od oka a dělám třeba i vánočku nebo třeba rohlíky, rohlíky umotám během dne, strčím plech do lednice a ráno je upeču k snídani.
Vánočku jak mám chuť, buď těsto v míse do lednice a pak umotám, ale počítej, že těsto se hodně zpevní jak ztuhne máslo nebo možná pro mě lepší je ji umotat a teprve pak ji nechat kynout v lednici.
Lenka Pražanda 128023
22.3.2024 10:32:19
Chápu tak, že večer zadělám těsto a ráno ho z lednice vyndám. Takže doba kynutí je přibližně 12 hod. Může to být dvakrát tak dlouho? Nebude těsto překynuté?
Mám doma zimu a kynuté těsto je vždy akce na celý den. Zvlášť nějaké těžší s máslem. Takže to nestíhám ve všední den kdy jsem v práci, jenom o víkendu. Moje představa je, že zadělám těsto, dám ho do lednici a vyndám další den až přijdu z práce. Což je v reálu nějakých 24 hod. Není to moc dlouho?
holkamodroočka 156337
21.3.2024 18:50:30
Bezva, díky moc!
vlad. 38059
21.3.2024 17:41:42
https://www.rohlik.cz/chef/24260-langustyny-s-bylinkovym-maslem

třeba takhle

Kombinací česnek, sůl, chilli, petržel, bílé víno na cokoli "krevetovitého" nic nezkazíš :-)
holkamodroočka 156337
21.3.2024 15:44:34
Prosím o návod, jak připravit mražené langustiny. Koupila jsem v Lidlu, ale doma je nikdy nepřipravovala. Už se rozmrazují. Díky za tipy.~x~
Anadar 27930
19.3.2024 10:02:54
Mám léta osvědčený recept,říkám mu kváskový chleba pracující ženy.
Večer v zadělávací míse rozkvasím,tj kvásek od minula rozmíchám ve 150 g žitné mouky a přidám tolik vody,aby vznikla hustá kaše. Nechám na lince v kuchyni do rána pracovat. Ráno než jdu do práce odeberu pět vrchovatých lžic rozkvasu do skleničky a uložím do lednice na příště. Do zbytku přidám 120 g pšeničné chlebové,120 g žitné chlebové a 120 g špaldové mouky,sůl,kmín a cca hrnek vody.V robotu krátce vymíchám těsto,které přesunu do ošatky vysypané škrobem.S ošatkou šup do lednice.Počká na mě do večera. Po návratu z práce rozpálím troubu na maximum,v troubě rozpálím litinový nebo skleněný hrnec s víkem a když je hotovo,vyklopím do hrnce těsto.Nařežu povrch,přiklopím víko a peču hodinu,po půl hodině troubu ztlumím na cca 180 st. Hotový chleba je lépe krájet až druhý den k snídani
Potřeby-ošatka,silnostěnný hrnec s víkem,mouka žitná,pšeničná,špaldová,chlebové koření,kmín,šikovná sklenička na přechovávání kvásku-nejlepší je celoskleněná malá zavařovačka
Kvásek přechovávám jen v množství potřebném na jeden chleba,takže nikdy nesmím zapomenou z rozkvasu odebrat na příště
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 85353  [Dalších 85333 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.